Skip to main content

Rokytnice nad Jizerou a okolí

Rokytnice nad Jizerou nabízí svým návštěvníkům mnoho příležitostí k aktivní rekreaci i příjemnému odpočinku. Stejně jako v ostatních střediscích Krkonoš, nacházíme i zde rozmanitou horskou krajinu, přírodní krásy a hlavně ideální lyžařské terény a jejich zázemí.

Přijeďte za čerstvým vzduchem a vyberte si z možností sportovního vyžití od klasické horské turistiky přes cykloturistiku, rybaření a rafting na Jizeře, jízdu na koních, tenis, volejbal, až po nenáročné vycházky po okolí.

Rokytnice v zimě

Lyžování

 • Skiareál Horní domky – areálu náleží lyžařských 6 vleků a dvě moderní čtyřsedačkové lanovky. Lanová dráha na Lysou horu je s délkou 2197 m nejdelší v České republice. Běžkaři se mohou přímo z Lysé hory napojit na 350 km upravovaných běžeckých tratí.
 • Skiareál Studenov – tento lyžařský areál se čtyřmi vleky a modrou a červenou sjezdovkou doporučujeme lyžařům méně pokročilým a rodinám s dětmi.
 • Pro méně zdatné lyžaře a rodiny s dětmi jsou vhodné následující areály:
  Skiareál U Modré hvězdy – Bahýnka
  Skiareál Sachrovka
  Vleky Skiservis Udatný

Lyžařům je v zimě k dispozici skibus, který zajišťuje dopravu do areálu Horní domky zdarma.

Volný čas a sportovní vyžití

 • v létě tenisové kurty, volejbalové kurty, cykloturistika, sjíždění z Dvoraček na  koloběžkách
 • kuželna
 • masáže
 • sportovní aktivity v kryté sportovní hale (18×36 m)

Výlety na kole

Pěší výlety

Pěší výlety s malými dětmi

 • Z Rokytnice nad Jizerou přes Blansko do Jablonce nad Jizerou. Odměnou pro děti je v Jablonci nad Jizerou krásné dětské hřiště v městském parku vedle koupaliště (vzrostlé stromy poskytují v parném létě příjemný stín). Zpět autobusem Jablonec nad Jizerou, nám. – Rokytnice nad Jizerou, nám.
 • Okolo Rokytnice -od kostela nahoru na stateckou cestu - ke kapličce - Horní náměstí - sachrovkou na Sachrův kopec – po červené na vyhlídku Stráž.
 • Výlet na Stráž (do kopce)
 • Výlet k Huťskému vodopádu (je možné zaparkovat v Horní Rokytnici)
 • Autem do Rejdic a vyjít pěšky na rozhlednu Štěpánku, zpět dolů k rozhledně Maják Járy Cimrmana.Je zde restaurace s krásným výhledem, úžasný lesopark a atrakce pro děti.
 • Autem do Harrachova na parkoviště u lanové dráhy na Čertovu horu. Ideálně vyjet lanovkou na Čertovu horu a jít po modré přes Janovu skálu, Studenov, dále po žluté dolů do Harrachova na Rýžoviště. Odtud k  Mumlavskému vodopádu a Liščí stezkou zpět na parkoviště k lanové dráze, kde na děti čeká jako odměna pěkné dětské hřiště.
 • Autobusem do Harrachova – lanovou drahou vyjet na Čertovu horu – po modré přes Janovu skálu na Studenov a po žluté dolů do Rokytnice.
 • Pokud si chcete odskočit do Českého ráje, jsou s malými dětmi krásné Klokočské skály – 1,5 km do jeskyně Postojna (ideální mít s sebou baterku) a zpět a 1,5 km na zříceninu hradu Rotštejn. Parkování na návsi.

Trochu z historie

Rokytnice nad Jizerou nabízí svým návštěvníkům mnoho příležitostí k aktivní rekreaci i příjemnému odpočinku. Stejně jako v ostatních střediscích Krkonoš, nacházíme i zde rozmanitou horskou krajinu, přírodní krásy a hlavně ideální lyžařské terény a jejich zázemí.

První a původní název tohoto dnes známého rekreačního a sportovního střediska západních Krkonoš prý vznikl na základě toho, že zdejší horské bystřiny a potoky, především v Horní Rokytnici a Rokytnu roubily vrby, tzv. rokyty. Typická je lidová architektura v podobě krkonošských dřevěných roubenek.

Původně sklářská a hornická osada se v 19. stol. stala významným textilním centrem a tato tradice, byť v menší míře, zde přetrvává dodnes. Nejvýznamnější úlohu v životě města však hraje v posledních letech cestovní ruch. V Rokytnici nad Jizerou najdete ideální podmínky pro sjezdové lyžování, snowboarding, či lyžařskou turistiku.

Nepřehlédnutelná je též rokytnická secesní budova radnice z roku 1903 s věží vysokou 37 metrů. Nad malebným údolím, v němž se Rokytnice nad Jizerou se všemi svými osadami rozprostírá, se tyčí zdejší dominanty – vrcholy Lysá hora a Kotel.

V okolí Rokytnice nad Jizerou můžete objevovat skryté krásy Krkonoš, navštívit tak známá místa jakými je Pramen Labe nebo známou horskou chatu Dvoračky, která pamatuje život v údolí i na úbočí Lysé hory již dobrých třista let. V případě nepříznivého počasí si nemusíte stýskat, vždyť okolí Rokytnice nad Jizerou i podhůří Krkonoš nabízejí širokou škálu zajímavých i atraktivních míst, která lze navštívit. Mezi ně patří Harrachovská sklárna a a zdejší muzeum skla, Český ráj s nespočtem hradů a zámků, aquacentra ve Špindlerově Mlýně či v Liberci.

Apartmány ESTER

Dolní Rokytnice 507
512 44 Rokytnice nad Jizerou

+420 603 140 998

 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

To top