Galerie
českyenglishdeutschpolski

Rokytnice nad Jizerou

nabízí svým návštěvníkům mnoho příležitostí k aktivní rekreaci i příjemnému odpočinku. Stejně jako v ostatních střediscích Krkonoš nacházíme i zde rozmanitou horskou krajinu, přírodní krásy a hlavně ideální lyžařské terény a jejich zázemí. Typická je lidová architektura v podobě krkonošských dřevěných roubenek.

Nepřehlédnutelná je též rokytnická secesní budova radnice z roku 1903 s věží vysokou 37 metrů. Nad malebným údolím, v němž se Rokytnice nad Jizerou se všemi svými osadami rozprostírá, se tyčí zdejší dominanty – vrcholy Lysá hora a Kotel.

První a původní název tohoto dnes známého rekreačního a sportovního střediska západních Krkonoš prý vznikl na základě toho, že zdejší horské bystřiny a potoky, především v Horní Rokytnici a Rokytnu roubily vrby, tzv. rokyty.

Původně sklářská a hornická osada se v 19. stol. stala významným textilním centrem a tato tradice, byť v menší míře, zde přetrvává dodnes. Nejvýznamnější úlohu v životě města však hraje v posledních letech cestovní ruch. V Rokytnici nad Jizerou najdete ideální podmínky pro sjezdové lyžování, snowboarding, či lyžařskou turistiku.

V okolí Rokytnice nad Jizerou můžete objevovat skryté krásy Krkonoš, navštívit tak známá místa jakými je Pramen Labe nebo známou horskou chatu Dvoračky, která pamatuje život v údolí i na úbočí Lysé hory již dobrých třista let. V případě nepříznivého počasí si nemusíte stýskat, vždyť okolí Rokytnice nad Jizerou i podhůří Krkonoš nabízejí širokou škálu zajímavých i atraktivních míst, která lze navštívit. Mezi ně patří Harrachovská sklárna a a zdejší muzeum skla, Český ráj s nespočtem hradů a zámků, aquacentra ve Špindlerově Mlýně či v Liberci.

Přijeďte za čerstvým vzduchem a vyberte si z možností sportovního vyžití od klasické horské turistiky přes cykloturistiku, rybaření a rafting na Jizeře, jízdu na koních, tenis, volejbal, až po nenáročné vycházky po okolí.

Lyžařské areály

Pro méně zdatné lyžaře a rodiny s dětmi jsou vhodné následující areály:

Lyžařům je v zimě k dispozici skibus, který zajišťuje dopravu do areálu Horní domky zdarma.

Možnosti trávení volného času

Mapa Rokytnice nad Jizerou


APARTMÁNY ESTER
Dolní Rokytnice 507
512 44 Rokytnice nad Jizerou
Tel.: +420 603 140 998
E-mail:
apartmany-ester@email.cz
Web:
www.apartmany-ester.cz